Którą porę roku najbardziej lubisz w górach?

A A A

Jubileusz 55 Lecia naszego Koła


Jubileusz 55.lecia istnienia obchodziło Koło Przewodników Turystycznych im. Henryka Czyby przy Oddziale PTTK w Tychach.
Koło przewodników w Tychach powstało w maju 1960 roku. Przewodnicy obsługiwali wycieczki organizowane przez Oddział PTTK, zakłady pracy oraz szkoły, organizowali rajdy i prelekcje.
W sobotę 12 września odbył się krótki spacer od dworca PKP do muzeum, uroczystość w Muzeum Miejskim oraz spotkanie.
Koło zostało odznaczone zostało Złotą Honorową Odznaką PTTK nadaną na wniosek Oddziału przez Zarząd Główny PTTK. Dyplomy ZG PTTK oraz Oddziału PTTK Tychy otrzymali aktywni przewodnicy.
Na Jubileuszu byli przedstawiciele Samorządu Przewodnickiego, którzy również wręczyli wyróżnienia dla Koła jak i wyróżnionych przewodników.
W jubileuszu uczestniczyli również przedstawiciele kół przewodnickich z naszego województwa.
Po uroczystości w muzeum przeszliśmy do baru „Pod Jesionami” gdzie wspomnieliśmy Ryśka Rydla oraz mieliśmy możliwość wysłuchania kilku utworów.
W niedzielą 13 września zorganizowaliśmy spacer po Tychach – „Od A do Z, czyli tyski alfabet”. Trasę od dworca PKP Tychy aż do Paprocan prowadzili przewodnicy naszego koła. Na osi zielonej pod rzeźbą Hanny i Kazimierza Wejchertach, generalnych projektantach miasta, powitała nas dr Maria Lipok-Bierwiaczonek, emerytowana dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach, która zapoznała uczestników z dorobkiem Wejchertów. Na zakończenie uczestnicy mieli możliwość rozwiązania krzyżówki o Tychach.
Wszystkim koleżankom i kolegom uczestniczącym w jubileuszu oraz będącymi na wyjeździe z turystami dziękujemy.
Artykuł: http://www.tychy.pl/2015/09/17/zlota-odznaka-na-55-urodziny/

Fot. Józef Loska

  
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com