Którą porę roku najbardziej lubisz w górach?

A A A

  

Spotkanie u Marszałka 2019 rok

Przewodnicy turystyczni z województwa śląskiego spotkali się w Sali Sejmu Śląskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego W spotkaniu z przewodnikami turystycznymi uczestniczył wicemarszałek województwa śląskiego Wojciech Kałuża.
„Jesteście wizytówką województwa. Dla naszego regionu turystyka to ważna gałąź gospodarki i chcemy kłaść duży nacisk na promocję jego walorów turystycznych. Dziękuję za waszą pracę, poświęcenie i to że dajecie serce i siły, żeby odkrywać skarby tego regionu od nowa, dla naszych mieszkańców i turystów” – mówił wicemarszałek Wojciech Kałuża. Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych jest tradycyjnie okazją do wręczenia nagród i wyróżnień za wkład w promocję turystyczną regionu. Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego otrzymał Zdzisław Górywoda, a srebrne Daria Pałęcz i Katarzyna Walasik. W trakcie spotkania wręczono także odznaki i wyróżnienia przyznane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oraz listy gratulacyjne, które zasłużeni przewodnicy odebrali z rąk wicemarszałka Wojciecha Kałuży. Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych, uroczyście obchodzony 21 lutego, został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (WFTGA). Jego ideą jest m.in. zaprezentowanie pracy przewodników, uświadomienie roli przewodników w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu
.A tak świętowano Dzień Przewodnika we Wrocławiu 23 lutego 2019r
Organizował Regionalny Samorząd Przewodników Turystycznych, Dolnośląska Federacja Przewodników PTTK oraz Klub Przewodników i Pilotów „Rzepiór” Spotkanie odbywało się na terenie Toru Wyścigów Konnych w dzielnicy Wrocławia – Partynicach. Uczestnicy mieli okazję poznać dyrektora Toru Jerzego Sawkę, który zaprezentował widowiskowe i efektowne ewolucje na trzech koniach. Jednym z nich był wiekowy Damar, który grał w „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana, dosiadany przez Aleksandra Domogarowa w roli Bohuna. Pan Dyrektor oprowadził przewodników po terenie Toru. Była okazja zobaczyć 111-letnie obiekty trybun dla kibiców, tor wyścigowy, bombę, stajnie. Pan Dyrektor zaprezentował też plany rozbudowy Toru: budowa ogólnodostępnej ścieżki spacerowej, wieży widokowej, nowych trybun, zaplecza technicznego, hotelu, parkingu. Zwiedzanie zakończyło się zaproszeniem na otwarcie sezonu gonitw 5 czerwca 2019, obowiązkowo w eleganckich strojach. Przewodnickie spotkanie na Torze w Partynicach miało również część nieoficjalną. Organizatorzy przygotowali pączki, gorące napoje, a na zakończenie pożywną grochówkę i łazanki. Przy stołach toczyły się przyjacielskie rozmowy. We wrocławskim Dniu Przewodnika uczestniczyli Ewa, Marek i Jola z Małgosią. Do zobaczenia na kolejnym święcie!
Autor:Jolanta Rolnik
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com