Którą porę roku najbardziej lubisz w górach?

A A A

XVII Złaz Górski ZZG


05.09.2009r
     W dniu 5 września 2009 r. odbył się XVII ZŁAZ GÓRSKI ZZG w Polsce, zorganizowany przez Krajową Radę ZZG z metą w amfiteatrze w Szczyrku.
Trasy biegły szlakami Beskidu Śląskiego. Ja zostałam poproszona przez związkowców z KWK "Boże Dary" z Kostuchny o poprowadzenie trasy rajdu. W rajdzie z tej kopalni brało udział około 90 osób. Ponieważ były to zarówno dzieci, młodzież ich rodzice, ale również osoby w poważniejszym wieku wybrałam trasę prowadzącą z Przełęczy Salmopolskiej przez Grabową, Kotarz, Beskid Węgierski, Przełęcz Karkoszczonka (szlak czerwony) tam pobiesiadowaliśmy w uroczej „Chacie Wuja Toma „ i szlakiem żółtym zeszliśmy do Szczyrku na metę około godziny trzynastej. Pogoda była w kratkę, przez godzinę szliśmy w niezłym deszczu i ubłociliśmy się bardzo, ale potem wiatr przegonił chmury i wysuszył nasze ubrania , a na mecie do wieczora świeciło słońce. Normalka , jak to w górach.
     Impreza była przygotowana z rozmachem. Oprócz drużyn z kopalń węgla kamiennego, były też drużyny z kopali soli w Wieliczce. W amfiteatrze konferansjerkę prowadziła urocza góralka w regionalnym stroju z słynnej rodziny Legierskich, a do tańca i zabawy przygrywały miejscowe kapele i zespoły ludowe.
Ugoszczono nas po królewsku . Był pyszny bigos z kotła i kiełbasa z grilla, dla dorosłych piwko, a dla dzieci napoje. Tak posileni uczestnicy gromadnie zapisywali się do różnych konkursów. A było tego sporo min. przeciąganie liny w kategorii panie, panowie, konkursy rodzinne mama, tata, dziecko. Dzieci zabawiali klauni, a dorośli poszli w tany. Przy wesołej zabawie i konkursach czas mijał bardzo szybko. O godz. 18.00 było oficjalne zakończenie rajdu i wręczanie dyplomów , pucharów i nagród. Dekoracji dokonywały władze związków zawodowych i zaproszony burmistrz Szczyrku. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy uczestnictwa, za trzy pierwsze miejsca były puchary, dyplomy i nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika złazu, nagrody rzeczowe dla uczestników konkursów. Wierzcie mi nagrody były bardzo cenne. Z moich autokarów w konkursie rodzinnym zdobyto pierwsze i drugie miejsce. Nagrodą były tygodniowe wczasy dla rodziny ( 2+1 i 1+1) w wybranych przez siebie ośrodkach. No nie fajnie, po urlopie pojechać na urlop….
Autor: Regina Ranik

Autor:Regina Ranik

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com

Komentarze