XXXXI Pielgrzymka Przewodników
W dniach 7-8 marca 2026 roku Oddział PTTK w Częstochowie był organizatorem kolejnej tradycyjnej pielgrzymki przewodników PTTK.
Przy pięknej pogodzie liczna brać przewodnicka z całej Polski spotkała się na Jasnej Górze.
Hasłem tegorocznej pielgrzymki było „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego”.
Jednym ze współorganizatorów, a zarazem prelegentem był Przemysław Jaskurzyński, który na co dzień posługuje w Jasnogórskim Centrum Informacji.
Zaprezentował tematy:
„Sanktuaria regionu częstochowskiego”
oraz „Jasnogórskie Camino – Częstochowa na szlaku św. Jakuba”.
Mszy św. podczas której modlili się uczestnicy pielgrzymki przewodniczył i homilie wygłosił bp Piotr Przyborek, przewodniczący Rady do spraw Turystyki i Pielgrzymek Konferencji Episkopatu Polski.
Pierwszy dzień XXXXI Pielgrzymki Przewodników Turystycznych zakończyła modlitwa apelowa.
Drugiego dnia, w niedzielę, uczestnicy pielgrzymki modlili podczas Mszy świętej.
Następnie wysłuchali prelekcji Urszuli Gospodarek:
„200 lat współczesnej Częstochowy. 1826-2026”, oraz wzięli udział w pokazie filmu „Częstochowa lata 1220-2026” w reżyserii Krzysztofa Kasprzaka.
Pielgrzymkę zakończyła modlitwa Anioł Pański.
Z naszego koła w pielgrzymce uczestniczyli Koleżanka Grażyna i Kolega Jacek.
Przy pięknej pogodzie liczna brać przewodnicka z całej Polski spotkała się na Jasnej Górze.
Hasłem tegorocznej pielgrzymki było „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego”.
Jednym ze współorganizatorów, a zarazem prelegentem był Przemysław Jaskurzyński, który na co dzień posługuje w Jasnogórskim Centrum Informacji.
Zaprezentował tematy:
„Sanktuaria regionu częstochowskiego”
oraz „Jasnogórskie Camino – Częstochowa na szlaku św. Jakuba”.
Mszy św. podczas której modlili się uczestnicy pielgrzymki przewodniczył i homilie wygłosił bp Piotr Przyborek, przewodniczący Rady do spraw Turystyki i Pielgrzymek Konferencji Episkopatu Polski.
Pierwszy dzień XXXXI Pielgrzymki Przewodników Turystycznych zakończyła modlitwa apelowa.
Drugiego dnia, w niedzielę, uczestnicy pielgrzymki modlili podczas Mszy świętej.
Następnie wysłuchali prelekcji Urszuli Gospodarek:
„200 lat współczesnej Częstochowy. 1826-2026”, oraz wzięli udział w pokazie filmu „Częstochowa lata 1220-2026” w reżyserii Krzysztofa Kasprzaka.
Pielgrzymkę zakończyła modlitwa Anioł Pański.
Z naszego koła w pielgrzymce uczestniczyli Koleżanka Grażyna i Kolega Jacek.
|
XXXXI Pielgrzymka Częstochowa
|
XXXXI Pielgrzymka Częstochowa
|
XXXXI Pielgrzymka Częstochowa
|
|
XXXXI Pielgrzymka Częstochowa
|
XXXXI Pielgrzymka Częstochowa
|
XXXXI Pielgrzymka Częstochowa
|
|
XXXXI Pielgrzymka Częstochowa
|










