Którą porę roku najbardziej lubisz w górach?

A A A

Start

Koło Przewodników Turystycznych im. Henryka Czyby działa przy PTTK Oddział w Tychach i skupia w swych szeregach przewodników górskich, terenowych i miejskich.
W 2015 roku zostało odznaczone Złotą Honorową Odznaką PTTK
Jesteśmy ludźmi kochającymi turystykę pod różnymi postaciami, lubiącymi bawić się przy ognisku i gitarze. I choć każdy jest inny to łączy nas wędrówka, śpiew, zabawa.
Dlatego zastanów się czy nie warto było by z przewodnikiem zwiedzać wybrane przez Ciebie tereny.
Pamiętaj że:
  - z przewodnikiem jest bezpieczniej,
  - z przewodnikiem jest weselej,
  - z przewodnikiem zobaczycie to, co sami najprawdopodobniej przeoczycie,
  - z przewodnikiem łatwiej jest poznać historię i zwyczaje ludzi tu żyjących,
  - z przewodnikiem szybciej pokochacie zabytki, góry, przyrodę, naturę itp.

Do zobaczenia na szlaku.


Zarząd Oddziału PTTK w Tychach zaprasza na tradycyjny opłatek 14 grudnia godzina 17.00 Grill Pub przy ul. Nałkowskiej 31 Tychy

Karpaty 2019 czyli.....................ŚPIEWOGRANIE

Przypominamy o kolejnych imprezach przewodnickich
17 listopada – XXXI Miscellanea Przewodnickie w Cieszynie – inf. kol. Bogusław Bujok
18 listopada – Rajd Niepodległości – org. Koło Przewodników w Sosnowcu – inf. kol. Swietłana Koniuszewska

XXI Rajd-Jesienny Równica 06.10.2018r
"Wyżnica, Tuczyna, Chodelka ???" 13-15.04.18r
XII Spotkanie przewodnickie "PRZY MIEDZY"24 marca 2018r
Szkolenie z ratownictwa medycznego 13 marca 2018r
"Relacja - Szkolenie w "Krainie Czarnej Owcy i Podkowca" w Piwnicznej 3-4 marca br
Kurs dla kandydatów na przewodników beskidzkich - nadal zbieramy chętnych
może do jesieni uzbieramy odpowiednią ilość.

Koło Przewodników “prowadzi zapisy kandydatów na kurs przewodnicki, gdzie kandydaci zdobywają umiejętności oraz uprawnienia na teren Beskidów całych (nasze wykłady prowadzimy zgodnie z nową Ustawą o usługach przewodnickich). Zapraszamy wszystkich, których zafascynowały góry i którzy chcą o nich wiedzieć więcej niż inni. Kurs pomoże Wam zdobyć wiele praktycznych umiejętności i wiedzy (nie tylko o naszych górach). Ta trwająca ponad rok przygoda z górami jest inna niż wszystkie ! Kurs da Wam szansę na zdobycie wiedzy i umiejętności przydatnych w górach, a także będzie wspaniałą okazją do spojrzenia na otaczający nas górski świat innymi oczami… oczami przewodnika. Pozwoli Wam uzyskać uprawnienia państwowe do prowadzenia wycieczek, obozów szkolnych i turystycznych po Beskidach a także stworzy okazję do zawarcia wielu wspaniałych, często oryginalnych, ale zawsze niepowtarzalnych górskich przyjaźni i znajomości. Zapraszamy wszystkich, którzy nie mogą się obejść bez chodzenia po górach. A także tych, którzy dopiero odkrywają pewne skłonności do uzależnienia się od wyjazdów w góry śpieszymy zapewnić: nasz Kurs Przewodnicki tylko je pogłębi! Instruktorzy i Przewodnicy z naszego Koła cały rok pomagają kursantom osiągnąć poziom PRAWDZIWEGO PRZEWODNIKA. Co to jest „poziom prawdziwego przewodnika”? Przede wszystkim to szczera miłość do gór, pasja poznawania historii, kultury, etnografii i radość z przeżywania tego wszystkiego.

Planujemy rozpocząć zimą przyszłego roku. Bliższe szczegóły po zebraniu wymaganego minimum uczestników telefon do organizatora 600809683 mail. jacekmaxima@gmail.com lub Ewa Rzepisko e-mail: saszanka@o2.pl


 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com